Sciagnij za darmo ksiazke Blizej SUKCESU

MOTYWACJA

Motywacja jest rozumiana przez wielu naukowców jako swoisty bodziec do działania. Sprawia on, że podążamy szybciej i sprawniej do celów jakie postawimy sobie w życiu. Dzięki motywacji działamy, nie pozostajemy w bezczynności. Motywacją dla człowieka mogą być również jego potrzeby biologiczne, społeczne, emocjonalne. Od tego jak jesteśmy zmotywowani zależy stopień naszej aktywności w działaniu jakie podejmujemy. Aby człowiek odczuwał motywacje do potrzeb wyższego rzędu jak bogactwo, miłość muszę być zaspokojone potrzeby niższego rzędu. Pisał o tym już Maslow tworząc piramidę potrzeb. Wygląda ona tak :

 1. samorealizacja i rozwój osobisty
 2. doznania estetyczne
 3. aktywność poznawcza
 4. poczucie własności wartości
 5. miłość i przynależność
 6. bezpieczeństwo
 7. przetrwanie biologiczne

Aby osiągnąć zamierzony przez nas sukces musimy się zastanowić, które kryteria z tej piramidy są w naszym życiu zaspokojone a do jakich jeszcze musimy się zmotywować.

Nasza motywacja jest zależna od postawionego nam celu np. jeśli w jakieś firmie szef da do wykonania zadanie i jest ono akceptowane przez wszystkich pracowników to będzie ono wykonane szybko i sprawnie .jeżeli natomiast większość pracowników nie zgadza się z powierzonymi im zadaniami ciężko będzie ich przekonać, zmotywować do działania

Dlaczego większość ludzi nie potrafi się zmotywować?

Ponieważ mają niewłaściwy sposób myślenia. Pragną czegoś bardzo w życiu lecz drogę do zdobycia tego traktują jako swoistą mękę czy torturę. Często wystarczy zmienić sposób myślenia.

Niestety wielu ludzi nie chce tego i dlatego przysłowiowy Kowalski powie, że aby być bogatym to trzeba oszukiwać albo okraść bank a żeby schudnąć trzeba się męczyć i nic nie jeść. Tacy ludzie żyją stereotypami i nie są ludźmi sukcesów bo nie szukają mądrych sposobów, rozwiązań. Nie potrzebnie ludzie łączą to co jest dobre, korzystne dla nich, co stanowi ich życiowy cel z negatywnymi emocjami.

Więcej o tym jak się skutecznie zmotywować by podjąć działania w kierunku sukcesu przeczytasz w książce "Motywacja bez granic"

Dowiedz się krok po kroku czym jest skuteczna motywacja i w jaki sposób możesz osiągnąć swoje cele
motywacja


 1. Sukces i Motywacja
 2. Motywacja
 3. Sukces

 1. Motywacja bez granic
 2. Swiadomie do sukcesu
sukces
motywacja


Copyright © bogactwo.com Wszystkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.